DIOPTRICKÉ BRÝLE OD 2 599 KČ

Jak na čištění brýlí?
10 RAD A TIPŮ JAK SE SPRÁVNĚ STARAT O BRÝLE

Dali jsme dohromady malý návod, který Ti prozradí jak postupovat při čištění a manipulaci s Muscaty.
Jde o pár jednoduchých rad, které pomohou brýle udržet v kondici.


Co se jednou naučíš, později jako když najdeš!
A to platí i při zacházení s brýlemi. Jelikož máme každý určitou rutinu, je důležité vypracovat si správné návyky hned po zakoupení obrouček. Špatnou péčí totiž akorát krátíš jejich životnost. Například nepravidelné, silné a intenzivní čištění může způsobit nevratné škody.

1 #TipMUSCAT: 
Při čištění brýlí dbej na jemné zacházení. Je lepší brýle čistit častěji a s citem.


Brýle: Ella Gold/Brown Marble

Jedno z dalších cliché v rámci čištění brýlí je mastná skla utírat pomocí košile či kapesníku. Tomu u nás říkáme jasná #NoGoZóna!

2 #TipMUSCAT:
Je velmi důležité Muscaty čistit pouze pomocí hadříku z mikrovlákna, který je na každodenní údržbu ideální. Hadřík určen speciálně pro tyto účely jsi dostal/a v pouzdře s brýlemi při nákupu. 

3 #TipMUSCAT:
Brýle uchovávej v MUSCAT pouzdře, pokud je zrovna nemáš na obličeji - vyhneš se tak poškrábání skel, ohnutým nožičkám apod. Pevné pouzdro Tvé Muscaty ochrání v batohu, kabelce, ale i kdekoliv jinde bude potřeba! Pokud potřebuješ nové, lze jej koupit spolu s hadříkem za 399 Kč zde >>> OMRKNI POUZDROBrýle: Ellis Dark Havana

Nezapomínej, že brýle nelze čistit jen pomocí hadříku na sucho. Tak by se pouze vetřel prach do brýlové čočky a to určitě nechceme. Obyčejná voda Ti také od větších nečistot a mastných fleků nepomůže, to chce určitě něco silnějšího!

4 #TipMUSCAT:
Nečisti brýle na sucho! Používej tekutinu vyrobenou speciálně na čištění brýlí - bez chemických látek, které by je mohly poškodit.

5 #TipMUSCAT: 
Při čištění brýlí používej přípravky, které jsou k tomu určené. Pro dokonalé a jednoduché vyčistění skel a obrouček u nás zakoupíš malý a velký čistící set - ideální pro Tvé Muscaty s antireflexními skly, ale i ostatní brýlové čočky, kamery, telefony.  Omrkni všechny čistící sety zde >>> MRKNI NA TO

V zimě se brýle často mlží a pokud máš na obličeji roušku či respirátor, platí to dvojnásob.
Nicméně i pro takové případy máme řešení! Vyzkoušej náš hadřík Antifog a rozluč se s rozmazanými vyhlídkami! Hadřík proti zamlženým čočkám koupíš za 299 Kč zde >>> PRO HADŘÍK

6 #TipMUSCAT:
Na zamlžená brýlová skla používej hadřík ANTIFOG.

 
Co dělat, když se mi brýle ušpinily a jsem mimo dům?
Hlavně zachovat klid! Vždy je lepší vyčkat, než záhy použít např. agresivní čistící prostředky s amoniakem či alkoholem. V ideálním případě zkusit vyhledat optiku či oftamologa a požádat o vyčištění brýlí. Počet míst, kde Ti brýle vyčistí pomocí ultrazvuku, se neustále zvyšuje!

7 #TipMUSCAT:
Pokud nemohu brýle řádně vyčistit, vyhledám nejbližší optiku a svěřím své brýle do rukou odborníkovi.


Ke správnému zacházení s brýlemi patří i opatrná manipulace s obroučkami. Při nasazování a sundávání brýlí používej obě ruce. Zabráníš tak pokřivení obrouček či vylomení stranic.
V dlouhodobém měřítku k takovému poničení může opravdu dojít - při nasazování a sundávání brýlí vždy jen jednou rukou.

8 #TipMUSCAT:
Při nasazování/sundávání brýlí používej obě ruce.

Je důležité zmínit neblahý vliv vysokých teplot. Nevystavuj své Muscaty zbytečně místům, jako je paluba auta apod., kde teploty často šplhají do neúměrných výšin.

9 #TipMUSCAT:
Pozor na vysoké teploty!Brýle shora: Grant Navy, Ellis Champagne

V neposlední řadě nezapomínej na to, že brýlové obroučky a skla nejsou nejlepšími kámoši s leptavými přípravky jako je lak na vlasy, některé čistící prostředky apod. Při styku s takovými látkami může dojít k odbarvení obrouček, nebo dokonce k poničení skel! 

10 #TipMUSCAT:
Nevystavuj brýle leptavým látkám.


Potřebuješ poradit s brýlemi a jejich vyčištěním? 
Kontaktuj nás zde nebo na Facebooku či Instagramu a my Ti rádi pomůžeme!


Brýle s plnou UV ochranou
JAK NA JEJICH VÝBĚR?